FAQ - często zadawane pytania

Ogólne / definicje

Sok to produkt otrzymany z jednego lub większej ilości gatunków zdrowych, dojrzałych, świeżych lub schłodzonych owoców. Posiada barwę, smak i zapach charakterystyczny dla soku z owoców, z których jest otrzymany.

Nektar zawiera od 25 do 100% soku/przecieru owocowego lub warzywnego w zależności od rodzaju owoców, nektar otrzymujemy przez dodanie wody i cukru i/lub miodu, syropu glukozowo-fruktozowego oraz czasem kwasu cytrynowego do soku/przecieru owocowego lub warzywnego.

Wg definicji GUS napoje muszą zawierać min. 20% dodatku soku lub przecieru owocowego i/lub warzywnego. Do wszystkich napojów można dodawać również większą niż w przypadku soków i nektarów ilość dodatków (m.in. koncentratu z buraka, aronii cukru, miodu, syropu glukozowo-fruktozowego, sztucznych aromatów i barwników), które nadają smak, aromat, ale również mogą być dodawane w celu wzbogacenia napoju.

Sok bezpośredni (NFC – Not From Concentrate/nie z soku zagęszczonego) – sok wyprodukowany bezpośrednio z soków surowych. Takie soki mogą być pasteryzowane (podgrzewane), dzięki temu mają wydłużony nawet do 2 lat termin przydatności do spożycia lub tylko schładzane, wówczas mają krótki termin przydatności do spożycia i należy przechowywać je w lodówce.

Pasteryzacja to technika konserwacji/utwalania za pomocą odpowiednio dobranego podgrzewania produktów spożywczych. Głównym zadaniem pasteryzacji jest przedłużenie trwałości produktów poprzez unieszkodliwienie form wegetatywnych mikroorganizmów. 

Sok zagęszczony (koncentrat soku owocowego lub warzywnego) – produkt otrzymany z soku owocowego lub warzywnego, poprzez fizyczne usunięcie określonej ilości zawartej w nim wody, zazwyczaj poddany procesowi klarowania. W produktach przeznaczonych do bezpośredniego spożycia usuwa się co najmniej 50 % wody. Najczęściej spotyka się soki 5-6-krotnie zagęszczone. Po dostarczeniu do zakładu produkcyjnego odtwarzany jest sok z zagęszczonego soku / koncentratu; dodawane są m.in.: woda, aromaty oraz syntetyczna witamina C, poddawany jest procesowi pasteryzacji.

Sok tłoczony, wyciskany na zimno to produkt otrzymywany przy obróbce zdrowych, dojrzałych, świeżych lub schłodzonych owoców w temperaturze do 200C. Obróbka w niskiej temperaturze pozwala zachować maksymalną ilość wartości odżywczych owoców, z których został wyprodukowany sok.

Sok z soku zagęszczonego – sok odtworzony z soku zagęszczonego, poprzez dodanie takiej samej ilości wody, jaka została odparowana podczas jego zagęszczania oraz ewentualne przywrócenie takiej samej ilości aromatu, jaki wcześniej został odebrany w procesie zagęszczania. Jakość wody do odtworzenia musi odpowiadać co najmniej jakości wody pitnej.

Otrzymuje się go z soku naturalnie mętnego. Klarowanie polega na usunięciu cząsteczek miąższu pochodzących z owoców. Zawiera znikomą ilość czynnych biologicznie związków: błonnika, pektyn, związków fenolowych oraz karetonoidów.

Sok naturalnie mętny – sok nie poddany klarowaniu i filtracji, zawierający cząstki miąższu pochodzące z surowca bogatego w biologicznie czynne związki. Dzięki temu, sok mętny jest wartościowy i wykazuje właściwości prozdrowotne. Soki mętne można produkować ze wszystkich owoców i warzyw, m.in. z jabłek, pomarańczy, grejpfrutów i marchwi. Takie soki są bogate w bioaktywne składniki, m.in. pektyny, związki fenolowe i karotenoidy oraz błonnik. Zawierają dużą ilość biologicznie czynnych związków, np. pektyn i zw. Fenolowych.

Związane z produktami Sadvit

Do wyprodukowania 1l soku zużywamy około 1,7kg owoców/warzyw. To oznacza, że w kartonie 5L znajduje się ponad 8kg owoców!

Owoce i warzywa wykorzystywane do produkcji soków kupujemy od lokalnych rolników. Poniżej znajduje się lista krajów, z których pochodzą poszczególne składniki naszych produktów:

jabłko – Polska

gruszka – Polska

aronia – Polska

czarna porzeczka – Polska

wiśnia – Polska

marchewka – Polska

burak – Polska

truskawka – Polska

malina – Polska

mango – Indie

mięta – Polska / Hiszpania

rabarbar – Polska

pomarańcza – Hiszpania

cytryna – Hiszpania

pomidor – Polska

japoński pigwowiec – Polska

żurawina – Kanada

aloes – Indie

czarny bez – Polska

rokitnik – Polska

Jak najbardziej, to Ty decydujesz, jak smakują najlepiej!

Jasne, polecamy m.in. sok z malin i czarnego bzu na zimne wieczory.

Oczywiście, nasze soki są wyprodukowane jedynie z owoców/warzyw, świetnie sprawdzą się jako dodatek do win, nalewek i domowych syropów.

Soki firmy Sadvit są produkowane metodą tłoczenia na zimno, z całych owoców. Są to soki naturalnie mętne, poddane procesowi pasteryzacji w celu przedłużenia trwałości. Soki popularnych firm zazwyczaj są sokami odtworzonymi z soków zagęszczonych, klarowanymi, pasteryzowanymi – zawierają znikomą ilość czynnych biologicznie związków: błonnika, pektyn, związków fenolowych oraz karetonoidów .

Nasze kartony i etykiety posiadają niewielką ilość kolorów, ponieważ uważamy, że używanie mniejszej ilości farb drukarskich jest przyjazne środowisku. Mniej kolorów na etykiecie – więcej kolorów dla natury!

Soki DrinkMe – 9 m-cy od daty produkcji

Smoothies EatMe – 9 m-cy od daty produkcji

Soki Sadvit 250ml, 1,5L – 12 m-cy od daty produkcji

Soki Sadvit 5L z jabłkiem + 100% pomarańcza – 9 m-cy od daty produkcji

Soki Sadvit 5L 100% cytryna, 100% wiśnia, 100% malina, 100% czarna porzeczka, 100% aronia – 12 m-cy od daty produkcji

Sok pomidorowy 3L – 6 m-cy od daty produkcji

Nasze soki i smoothies powinny być przechowywane w temperaturze 2-200C.

Produkty na bazie jabłka i smoothies, które są zamknięte w butelkach powinny zostać spożyte w ciągu 12h od otwarcia opakowania. Natomiast soki 100% z owoców miękkich i aloesu mogą być zużywane w ciągu 48h, pod warunkiem przechowywania w lodówce. Soki zamknięte w workach można spożywać przez nawet 21 dni pod warunkiem, że kranik zawsze jest zalany sokiem. Jeśli do worka dostanie się powietrze sok powinien zostać wykorzystany w ciągu 12h.

Soki w butelkach należy przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu od 12h do 48h w zależności od soku. Szczegółowe informacje znajdują się na etykietach.

Soki w kartonach, które posiadają kranik nie muszą być przechowywane w lodówce, natomiast zalecamy, aby były przechowywane w chłodnym, zacienionym miejscu oraz chronione przed zmianami temperatur. Jeśli kranik jest zalany sokiem, należy je spożyć w ciągu 21 dni od otwarcia.

Soki zawierają naturalne cukry występujące w owocach, ale mają niski indeks glikemiczny, przez co cukier jest przyswajany w mniejszych ilościach niż np. ze sztucznych napojów gazowanych. Niektóre soki wykazują działanie oczyszczające (aloes) i usprawniające metabolizm (malina) – te szczególnie polecane są osobom w procesie odchudzania.

Nasze soki produkujemy z owoców pochodzących od lokalnych rolników, na barwę, smak i zapach ma wpływ wiele czynników, m.in. odmiana użytych owoców, stopień dojrzałości, data zbioru, nasłonecznienie, ilość opadów, itd. Dzięki temu nasze soki zawsze są wyjątkowe.

Związane z zamówieniami

Nasze produkty są wysyłane tego samego lub następnego dnia roboczego od złożenia i opłacenia zamówienia. 97% przesyłek dostarczanych jest w ciągu 24h.

Korzystamy z usług firm: Inpost, TNT, FedEx, UPS oraz Raben.

Wiadomości potwierdzające złożone zamówienia są wysyłane automatycznie przez system. Jeśli email nie dotarł, prawdopodobnie oznacza to, że w formularzu zamówienia został wpisany błędny adres mailowy lub wiadomość trafiła do katalogu SPAM. Jeśli znajdziesz wiadomość w SPAM-ie, dodaj nasz adres do tzw. białej listy (lista odbiorców godnych zaufania), pozwoli to uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. W przypadku błędnego adresu mailowego, prosimy o kontakt mailowy: sklep@sadvit.pl lub telefoniczny: +48 881 723 848.

Bardzo nam miło, że chcesz podarować nasze produkty bliskiej osobie. Jeśli nie chcesz, abyśmy dołączyli paragon do przesyłki, napisz nam o tym w uwagach do zamówienia lub skontaktuj się z nami mailowo, pod adresem: sklep@sadvit.pl. Wyślemy skan paragonu na podany przez Ciebie adres mailowy.

Nasze produkty są dostępne w sklepie internetowym oraz w portalu allegro. Możesz także złożyć zamówienie mailowo, pod adresem: sklep@sadvit.pl lub telefonicznie, pod numerem: +48 881 723 848. Zapraszamy również do naszego zakładu, pod adresem: Magierowa Wola 16, 05-660 Warka.  

Jeśli wybrałeś błędnie metodę wysyłki lub chcesz ją zmienić po złożeniu zamówienia, skontaktuj się z nami mailowo, pod adresem: sklep@sadvit.pl lub telefonicznie: +48 881 723 848.

Możesz zapłacić za zakupy w naszym sklepie na kilka sposobów:

  1. Przelewem bankowym na nasze konto: 68 1140 2004 0000 3802 8016 5302 (mBank), w tytule przelewu należy wpisać numer zamówienia.
  2. Przez płatność internetową Paynow (przelewy internetowe oraz karty)
  3. Za pobraniem – zapłać kurierowi gotówką lub kartą.

W takim przypadku, prosimy o kontakt z nami, pod adresem: sklep@sadvit.pl z informacją o błędzie podczas wykonywania płatności. Prosimy również o złożenie zamówienia wybierając metodę płatności „przelew bankowy” i dokonanie płatności na nasze konto 68 1140 2004 0000 3802 8016 5302 (mBank), w tytule przelewu należy wpisać numer zamówienia.

Niestety nie, aktualnie realizujemy zamówienia na terenie Polski.